Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle programs
Facebook page Linkeid link Youtube channel jazyk
 
Študenti / Akademická etika

Odpovede na často kladené otázky ohľadom znovuprijatia

1. Ako si vyrátam svoj priemer známok (Grade Point Average - GPA)?

Je na zodpovednosti študenta zaujímať sa o svoje výsledky a strážiť si známkový priemer. Priemer známok sa vypočítava na konci každého trimestra a je založený na numerickom hodnotení jednotlivých predmetov. Svoj GPA si študenti môžu vypočítať tak, že vydelia súčet dosiahnutých známok, ktoré získali, počtom ukončených predmetov. Študenti programu Bc. a Mgr. si môžu pozrieť svoje známky na www.vsm.sk v sekcii študenti. BSBA a MBA študenti majú prístup k neoficiálnemu výpisu známok a aktuálnemu GPA na stránke my.cityu.edu.

2. Čo je to skúšobná lehota?

Študenti musia počas štúdia dosahovať minimálny kumulatívny priemer známok (GPA) 2.0 v BSBA a 3.0 v MBA programe. Študent, ktorého GPA klesne na konci ktoréhokoľvek trimestra pod požadovaný priemer sa dostáva do skúšobnej lehoty. V skúšobnej lehote si študent musí zvýšiť GPA minimálne na 2.0 v BSBAprograme alebo na 3.0 v MBA programe v nasledujúcich dvoch trimestroch.

3. Kedy je študent vylúčený zo štúdia?

Študent je vylúčený zo štúdia v prípade, že si v skúšobnej lehote nezvýši svoj GPA minimálne na 2.0 v BSBA programe alebo na 3.0 v  MBA.

4. Čo robiť v prípade vylúčenia zo štúdia?

Ak chce študent opätovne nastúpiť na štúdium, musí podať písomnú žiadosť adresovanú komisii pre opätovné prijatie (KOP) študentov. Žiadosť je potrebné zaslať emailom na komisia@vsm.sk najneskôr do 16:00 hod. jeden pracovný deň pred zasadaním komisie. Dátumy zasadania komisie sú stanovené vopred na celý akademický rok a môžete ich nájsť v akademickom kalendári VŠM. Študent nie je na zasadaní komisie prítomný osobne. Žiadosť musí okrem základných údajov ako sú meno študenta, študentské číslo, emailová adresa a GPA obsahovať aj akési vysvetlenie prečo je prospech študentka taký slabý a čo študent mieni urobiť preto, aby sa takáto situácia už neopakovala. Študenti majú možnosť stiahnuť si vzor žiadosti pre KOP na stránke www.vsm.sk.

Opäť je dôležité zdôrazniť, že je na zodpovednosti študenta zaujímať sa o svoje výsledky a strážiť si známkový priemer. Pokiaľ sa študent neoprávnene zaregistruje, jeho registrácia bude zrušená a poplatky za školné môžu byť vrátené len v zmysle pravidiel o vrátení školného.

Príklad: Na konci jesenného trimestra študent klesne pod hranicu 2.0/3.0. Dostáva sa do skúšobnej lehoty, v ktorej bude nasledujúce dva trimestre, čiže v zimnom a jarnom. Po jarnom trimestri si študent prepočíta svoj celkový priemer známok. Pokiaľ jeho priemer nebude vyšší ako 2.0/3.0, musí písomnou formou požiadať komisiu o znovuprijatie.

5. Akým spôsobom budem o rozhodnutí KOP študentov informovaný?

Študent sa môže o výsledku KOP študentov informovať telefonicky na štúdijnom oddelení príslušnej pobočky. Oficiálny list s rozhodnutím mu bude zaslaný emailom na jeho študentský VŠM email, ktorý sa používa výhradne na školské účely. Navyše, študentom, ktorí sú zo štúdia vylúčení, je list zaslaný doporučene aj prostredníctvom slovenskej pošty.

6. Môžem sa proti rozhodnutiu KOP študentov odvolať?

Áno, študent sa môže proti rozhodnutiu KOP študentov odvolať u rektora VŠM (študenti slovenského programu) alebo dekana CityU (študenti anglického programu) najneskôr 10 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

Ďalšie informácie ohľadom opätovného prijatia po vylúčení je možné získať na študijnom oddelení.

výberové konanie      internships       dodatok k diplomu           európsky sociálny fond            toefl centrum           

Vysoká škola manažmentu, Panónska cesta 17, 851 04 Bratislava 

© Copyright Vysoká škola manažmentu 2023


Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.