GMC 2013 GALA večer.

Dňa 26.3. sa na VŠM uskutočnilo národné kolo 11. edície medzinárodnej súťaže v strategickom rozhodovaní Global Management Challenge, na ktorom VŠM participovala ako spoluorganizátor a hlavný partner. Výsledky súťaže boli prezentované 3.4. na Slávnostnom vyhlásení výsledkov súťaže spojeného s gala večerom v hoteli Kempinski River Park Bratislava. Hlavným hosťom večera a key note speakrom bol minister školstva, vedy, výskumu a športu SR pán Dušan Čaplovič. Medzi ďašíimi hosťami boli tiež pán Peter Plavčan, generálny riaditeľ sekcie VŠ, MŠVVaŠ SR, dekan FM UK pan Komorník, prodekanka FM UK pani Kovačičová, rektorka VŠFS Praha Bohuslava Šenkýřová, prorektor VŠFS Petr Budinský, zástupcvoia partnerov, patrónov a sponzorov súťaže (OMV Slovensko, J&T banka, Kariera.sk, Zoznam.sk) a ďalší hostia. Obzvlášť nás teší, že sa nám podarilo prispieť k medializácii večera prostredníctvom dvoch televízií (STV a TA3), ktorých príspevky si môžete pozrieť tu:

TA3: http://www.ta3.com/clanok/1017438/studenti-si-mohli-otestovat-manazerske-zrucnosti-v-sutazi.html
STV: http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?date=2013-04-04&id=52925&playerType= (od 34 min. 43 sec.)

Čo nás však teší najviac je skutočnosť, že jeden zo 72 tímov bol VŠM tím v zložení Ctibor Belák, Miroslav Čierny, Martin Belák a Michal Božek, ktorí sa prebojovali do národného finále a nakoniec skončili v silnej konkurencii na skvelom siedmom mieste. Víťazný tím bude reprezentovať SR na medzinárodnom svetovom finále v rumunskej Bukurešti. Gratulujeme všetkým a zároveň ďakujeme tým, ktorí pomohli túto súťaž zrealizovať.