Online štúdium si beriem aj na kraj sveta

Herečka, absolventka VŠMU, aktuálne študentka magisterského štúdia Vysokej školy manažmentu (VŠM). Svoju bohatú hereckú dráhu štartovala na Malej scéne, neskôr účinkovala v muzikáloch “Rent” čí “Frida Kahlo” a mohli sme ju vidieť tiež v seriáli “Búrlivé víno” v roli Šantal. Ako sama hovorí, štúdium podnikového manažmentu na VŠM bolo pre ňu veľkou výzvou na ktorú potrebovala peniaze, ktoré nemala. Tak zavolala starým rodičom, ktorí jej požičali pod podmienkou, že keď by nedoštudovala, musí všetky peniaze do haliera vrátiť. O jej dojmoch z online štúdia na VŠM sme sa porozprávali s Natáliou PUKLUŠOVOU.

Vyštudovala si VŠMU, prečo si sa rozhodla ešte pre štúdium manažmentu?

Rozhodla som sa tak preto, lebo som chcela využiť svoje vedomosti z gymnázia. Chcela som byť herečkou, ktorá má väčší rozhľad. Hľadala som odbor, ktorý by ma zaujal, až som si nakoniec zvolila podnikový manažment.

Je viacero vysokých škôl so zameraním na manažment, prečo padla tvoja voľba na VŠM?

Spoznala som bývalého študenta VŠM, ktorý mi o tejto škole povedal. Pozorne som si preštudovala, čo škola ponúka a aké má učebné plány a programy. Zaujal ma najmä fakt, že škola ponúka online štúdium.

Online štúdium je pomerne novým spôsobom štúdia, čím ti vyhovuje?

Vyhovuje mi absolútne vo všetkom. Moja profesia herečky je veľakrát hektická, často neviem v akom meste, prípadne štáte budem skúšať v divadlách a školu si tak môžem zobrať aj na kraj sveta. Môžem sa podľa vyťaženosti v divadlách sama rozhodnúť, či budem študovať alebo si dám trimester voľno, aby som všetko stihla. Vyhovuje mi, že študujem kedy mám čas a nie som tlačená termínmi skúšok.

Hovorí sa, že online štúdium je štúdiom bez obmedzenia času a priestoru, teda dá sa študovať kedykoľvek a kdekoľvek. Ako je to v tvojom prípade?

Áno je to pravda, je to naozaj štúdium bez obmedzenia. Môžem si ho brať so sebou tam, kam potrebujem a kedy ho potrebujem. Zároveň som neustále motivovaná sa štúdiu venovať a nemám tak šancu zlenivieť. Pretože ak sa raz rozhodnem, že tento trimester zaradím do svojho programu čo i len jeden predmet, musím sa online štúdiu venovať pravidelne. Samozrejme, nie každý deň, ale sú limity a termíny, ktoré dodržiavať musím, lebo v opačnom prípade riskujem opakovanie predmetu, čo je ako zbytočné plytvanie časom, tak samozrejme aj financiami.

Ako si so štúdiom spokojná a odporučila by si ho iným mladým ľuďom?

Odporúčam ho všetkým, ktorí majú prácu a nemajú čas do školy chodiť každý deň, no zároveň chcú ešte nejaké vedomosti nadobudnúť. Tu je tá šanca pre ďalsie vzdelanie. Odporúčam ho tiež mladým ľuďom, ktorí musia pracovať, aby sa uživili, no chcú i študovať, aby raz mohli dosiahnuť to, po čom túžia, ale nemôžu sa venovať výlučne len škole. Nie je to vôbec zložité. Keď hrávam v divadlách alebo prípadne skúšam paralelne v dvoch divadlách naraz, aj vtedy sa ten čas na školu nájde, no len v prípade, ak je to forma online štúdia. Inak by som nemala šancu študovať ďalej, pretože človek sa jednoducho fyzicky na viacerých miestach ocitnúť nemôže.