Z externého štúdia MBA môžete hneď profitovať

Nie je to o troch písmenách, ale o prínose pre každodenné fungovanie firmy. Celosvetovo uznávaný titul Master of Business Administration (MBA) je nadstavbovým levelom pre manažérov a ambicióznych ľudí, ktorí chcú zefektívniť svoje podnikanie a kariérne sa posunúť. Ako môže externé štúdium MBA pomôcť vášmu biznisu hneď teraz?

Každý jeden kontakt môže byť kľúčový

Mať v telefóne 20 nových kontaktov sa zíde vždy. Pri štúdiu MBA však nejde len o nejaké kontakty, ale o spoznanie kľúčových ľudí z rôznych odborov a krajín, ktorí s vami môžu v budúcnosti spolupracovať či kreovať nové idey a vízie.

Nebojte sa preto v škole nadviazať komunikáciu s viacerými spolužiakmi či prednášajúcimi, ktorí sa môžu v budúcnosti ocitnúť po vašom boku ako obchodní partneri, zamestnanci, sponzori či, jednoducho, vám pomôcť v ďalšom networkingu.

Pozrite sa na riešenie každodenných situácií inak

Začínajúce, ale i dlhodobo fungujúce firmy sa dennodenne pasujú s malými i veľkými problémami. Pri štúdiu MBA prichádza inšpirácia z rôznych strán – od spolužiakov, pedagógov aj od vás samotných. Ste v inom prostredí, inom systéme a tíme ľudí, a tak v sebe môžete objaviť úplne odlišné postrehy a nápady ako v zabehnutom firemnom prostredí.

Kredibilita na papieri i v rukách

Vzdelanie vie byť obrovským prínosom, ak naučí študentov riešiť case studies z praxe a upevní v nich užitočné vlastnosti, ako napríklad schopnosť riešiť krízové situácie, robiť kompromisy či strategicky plánovať. Tento prístup je koreňom MBA kdekoľvek vo svete.

Titul, ktorý má absolvent v rukách, je rovnako prestížny ako jeho skúsenosti z prednášok. V tomto školskom biznisovom prostredí sa môžete aj stokrát pomýliť a nič zásadné sa nestane. Skúsenosť vás však okamžite posunie v rozvoji.

Formovanie rešpektu a schopnosti počúvať

V akomkoľvek biznise záleží na tímovej práci a bez schopnosti vedieť robiť kompromisy a vyjednávania to nejde. Tvrdý prístup s presadzovaním si iba svojho názoru však môže byť kameňom úrazu. Iba vtedy, keď dokážete počúvať, viete promptne reagovať a navrhnúť to správne riešenie.

Učte sa od tých najlepších z rôznych odborov

Predstavte si, že máte v triede riaditeľov, technikov, zdravotné sestry či programatárov. Prelína sa tu diverzita odborov, cieľov a stratégií – každý navyše študuje s inými skúsenosťami a názormi, ktoré sú prispôsobené charakteru danej práce. Nie je zaujímavé čerpať inšpiráciu práve z rôznych „kútov“ odvetví, firemných kultúr a prístupov? Skúste niektorý z postupov aplikovať pri prvej vhodnej príležitosti.

Z externého štúdia MBA získate ešte omnoho viac

Rozviniete si kritické myslenie, budete vedieť lepšie tvoriť biznis plány, nadviažete medzinárodné styky, budete uvažovať už len v angličtine,...MBA ponúka široké spektrum benefitov, ktoré môžete začať aplikovať okamžite, ale aj z dlhodobého hľadiska do strategického plánovania firmy.

Časovo flexibilné štúdium

Ak ste majiteľom či riaditeľom firmy a nemáte mnoho času nazvyš, externé štúdium MBA je práve pre vás. Vyučovanie prebieha počas 10 týždňov, a preto sa prispôsobí vašej zaneprázdnenosti. O absolventov MBA programu sa starajú vysoko kvalifikovaní vyučujúci z medzinárodnej sféry. Získajte tak s MBA prestížny titul, cenné schopnosti a skúsenosti, ktoré kedykoľvek vytiahnete z rukáva.