9 dôvodov, vďaka ktorým vás perfektná angličtina odlíši od priemeru

Máte radi angličtinu, a preto v nej chcete byť čo najlepší? Uvažujete správne. Ak budete v angličtine „master”, odkryjú sa vám nové možnosti vo všetkých aspektoch života.

Ak cestujete, ľahšie sa prispôsobíte novému prostrediu

Či už pôjdete na poznávací výlet do Austrálie, alebo na výmenný pobyt do Fínska, nemusíte mať obavy, že budete v komunikácii stratení. Ak dokážete anglicky plynule rozprávať, bežné veci v cudzej krajine budú jednoduchšie. Od vybavovania až po zistenie správnej cesty, keď zablúdite. A to je dosť dôležité. Ak ste už na dlhší čas vycestovali, viete, že každé uľahčenie vám pomôže rýchlejšie sa adaptovať.

Vstupná karta k úspešnej kariére

Fascinuje vás medzinárodné prostredie? Chcete pracovať s ľuďmi z celého sveta? Perfektná angličtina je vstupnou kartou do sveta národov, kultúr a bezpochyby i kariéry. Veď v ktorej práci už ten jazyk nie je dôležitý. Zamestnávateľ ocení vašu angličtinu a čím viac jazykov ovládate, tým máte vyššiu šancu uspieť.

Porastiete osobnostne, zvýši sa vám sebavedomie

Ak chcete byť v niečom profík, musíte si veriť. Ako získať dôveru v samých seba? Odpoveď je jednoduchá: praxou. Iba častým využívaním rovnakých slovných spojení, počúvaním hovorených textov a sledovaním svojich chýb sa v angličtine stanete profesionálom.

Budete robiť to, čo vás baví

Ak vás jazyky fascinujú a ste typ človeka, ktorý by sa stále učil niečo nové, cudzie jazyky sa stanú vaším hobby. Neponúkajú len pestrosť a možnosti, ale neustále spoznávanie nových kultúr a odlišností. S perfektnou angličtinou nebudete robiť len to, čo máte radi, ale viete sa dostať pod kožu histórie národov a ich zaujímavostí.

Získate nových priateľov a kontakty

Prečo si nerozširovať sieť kontaktov a známych? Nikdy neviete, koho zajtra spoznáte. Vďaka perfektnej angličtine sa môžete zoznámiť s cudzincom, ktorý raz môže byť aj vaším priateľom alebo manželom. A keď nie to, možno obchodným partnerom v podnikaní alebo známym na dobrý „pokec“ pri káve.

Obohatíte si všeobecný prehľad

Ak je niečo obmedzené, nevidíte všetky možnosti. Tak je to aj s informáciami okolo nás. Vyberajte si to, čo je pre vás užitočné. Ak ovládate angličtinu, dokážete si prečítať akýkoľvek anglický text, diskutovať na medzinárodných fórach, dozvedieť sa jednoducho viac. Mnohé aplikácie a novinky prichádzajú z USA, tak si nenechajte vziať možnosť vedieť o nich z prvej ruky.

Jazykové certifikáty vám pridajú na serióznosti

Jazykový certifikát vás posunie na vyšší level. Pomôže vám k prijatiu na štúdium v angličtine a pri hľadaní práce. Každý certifikát je špecifický niečím iným, veľmi známe sú napríklad Certifikáty Cambridge. Ak to svieti v životopise aj s vašimi získanými skúsenosťami, odlíši vás to od priemeru.

Už počas štúdia si zarobíte

Už počas študentských rokov na vysokej škole môžete byť finančne samostatní. Ak prevyšujete svojich rovesníkov jazykovými schopnosťami, rýchlo zistia, u koho nájdu kvalitné doučovanie. Sami sa budete neustále zlepšovať a, navyše, získate finančnú rezervu. Ak vás osloví písomná angličtina, vyskúšajte preklady. Angličtina na vysokej úrovni má nekonečné množstvo výhod...

Učte sa angličtinu zábavou na VŠM/CityU

Angličtina vám otvára dvere do celého sveta. Ak zatiaľ nechcete odchádzať do zahraničia, u nás na Slovensku tiež nájdete kvalitnú výučbu anglického jazyka, ktorá vám dá prestížny titul alebo certifikát. Forma ukončenia závisí od toho, či sa rozhodnete pre celé štúdium v angličtine, alebo iba niekoľkotýždňový kurz.

A ešte posledná rada. Pristupujte k svojmu zdokonaľovaniu v angličtine najmä s chuťou a radosťou. Tým sa od priemeru odlíšite ihneď. VŠM/City U vás v tom podporí.