CityU Gladiators odštartovali novú sezónu EUHL

European University Hockey League (EUHL) sa premiérovo predstavila v Banskej Bystrici. V úvodnom zápase sezóny v meste pod Urpínom nastúpili hráči Univerzity Mateja Bela proti Gladiators z Trenčína výberu VŠM/City University a Trenčianskej univerzity A. Dubčeka. Úvodné buly vhodil minister školstva Peter Pellegrini, ktorý prevzal záštitu nad ligou. V zápase, ktorý na štadióne sledovala viac ako tisícka návštevníkov sa Gladiátorom podarilo streliť prvý gól a otvoriť skóre zápasu. Po poslednej siréne svietil na tabuli výsledok 2:5, čím si naši Gladiátori pripísali prvé dva body v aktuálnom ročníku. Druhým zápasom EUHL sa Gladiátori predstavili 11.11.2014 na domácom trenčianskom ľade proti víťazovi prvého ročníka sezóny – silnému tímu Univerzity Karlovej Praha. Symbolické buly vhodila rektorka VŠM Prof. Ing: Edita Hekelová, Phd. spolu s rektorom Trenčianskej univerzity Doc. Ing. Jozefom Habánikom, PhD. Od prvých minút Pražania dokazovali svoju obratnosť, rýchlosť, korčuliarske schopnosti a celkovú dominanciu. Napriek tomu sa Gladiátorom darilo dlho držať krok s UK Praha, avšak v závere druhej tretiny v rozpätí dvoch minút vsietili hráči UK Praha tri góly a bolo rozhodnuté. Dva body a skóre 2:8 v prospech Prahy však v rozbiehajúcej sa sezóne nič neznamenajú a tím VŠM/CityU sa už teší na ďalšie zápasy ligy, v ktorej súperia hráči zo Slovenska, Česka a Rakúska. Viac informácií o lige nájdete na www.euhl.eu.