Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle programs
Facebook page Linkeid link Youtube channel jazyk
 
O škole / Novinky

BestGuest po prvý krát na City University v Trenčíne

6.2.2011
Martina Jurčáková, Juraj Tilesch
Dňa 26.1.2011 privítala City University vzácneho hosťa Ing. Alexandra Cimbaľáka, CEO firmy ACE Enterprise, v rámci projektu BestGuest.
BestGuest je projekt, ktorý sa zameriava najmä na študentov vysokých škôl. Účelom týchto podujatí je zaujať a osloviť dnešnú mládež, predstaviť im zaujímavých hostí a upútať ich prostredníctvom príbehov, näjma poukázať na skutočnosť, že aj z mála sa dá vyprodukovať veľa.
Hosťom na našej univerzite bol už spomínaný Alexander Cimbaľak, rodák z Trenčína, ktorý svojím príjemným vystupovaním upútal každého poslucháča. Počas celej prednášky , pán Cimbaľák predstavil mnoho životných skúseností a prezentoval podnikateľské príklady zo svojho oboru, z ktorých si študenti mohli zobrať ponaučenie.
Na začiatku podujatia ukázal študentom niekoľko veľkomiest vo svete, čím chcel ukázať, že mladých ľudí nemusia obmedzovať hranice našej krajiny, ale že môžu našu krajinu reprezentovať aj vo svete, ak sú šikovní. Pán Cimbaľák vo svojej prednáške taktiež podotkol, že nie sú dôležité peniaze, ale nápady. Ak má človek nápad a vie ho uplatniť, jeho vstupné investície nemusia byť vysoké. Vynaložením dostatočne veľkého úsilia dokáže človek dosiahnuť splnenie svojich cieľov.
Ďalej v prezentácii načrtol svoju vlastnú cestu k úspechu. Firma ACE je na trhu približne sedem rokov, začiatky však vôbec neboli ľahké. Nikto neveril, že IT firmy môžu mať tradíciu aj na Slovensku, každý ich posielal do zahraničia. Neskutočné sa však stalo skutočným, ACE sa začala vyvíjať, prezentovať ako na Slovensku, tak aj v zahraničí.
Celý princíp firmy spočíva v tom, že zákazník predstaví svoje požiadavky a firma následne, podľa požiadaviek vytvorí softvér, ktorý by bol pre danú firmu najjednoduchší. Tu sa ukázalo, že v biznise sa treba pozerať na potreby zákazníka, nie na svoj vlastný profit.
Ku koncu prednášky pán Cimbaľák zdôraznil aká je dôležitá spolupráca v tíme, ktorý musí byť fexibilný a „pružný“, aby mohol naprdovať dopredu.
Na prednáške sa zúčastnilo približne 120 študentov zo City University a Vysokej školy manažmentu, Trenčín, ktorí odchádzali s chuťou zmeniť niečo podstatné vo svojom živote.

výberové konanie      internships       dodatok k diplomu           európsky sociálny fond            toefl centrum           

Vysoká škola manažmentu, Panónska cesta 17, 851 04 Bratislava 

© Copyright Vysoká škola manažmentu 2023


Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.