Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle programs
Facebook page Linkeid link Youtube channel jazyk
 
O škole / Novinky

Erasmus v Rakúsku - správna voľba

Všetko sa to začalo ešte počas minulých letných prázdnin, keď som sa dozvedel o možnosti absolvovať poslednú časť mojich štúdií na VŠM/CityU v Rakúsku, na našej partnerskej univerzite – University of Applied Sciences v meste Steyr.

Už vtedy som vedel, že chcem byť jeden z prvých študentov z našej školy, ktorý sa zúčastní výmenného programu Erasmus a vycestuje na štúdium do Rakúska. Lákala ma najmä možnosť zdokonaliť sa v nemčine a pritom študovať v angličtine podobne ako na našej škole. Voľba Rakúska bola naozaj správna. Táto univerzita ponúka podobné študijné programy ako tá naša a tiež kladie veľký doraz nielen na teoretické, ale tiež praktické vedomosti. University of Applied Sciences v Steyri spolupracuje s firmami ako BMW, MAN, SKF, a tak zabezpečuje študentom možnosť uplatňovať svoje vedomosti priamo v reálnom business prostredí.

Už pred vycestovaním som vedel o podujatí, ktoré sa pripravuje práve v apríli, tzv. International Fair. Hlavným cieľom podujatia je prezentovať svoju krajinu a domácu univerzitu tak, aby sa domáci študenti mohli rozhodnúť do ktorej krajiny vycestujú na študijný pobyt. Oslovil som nielen vedenie našej školy, ale taktiež slovenské veľvyslanectvo a Slovenskú agentúru cestovného ruchu, ktoré sídlia vo Viedni. Spolupráca so všetkými stranami bola naozaj skvelá. S pani Balšanovou som bol takmer v dennom kontakte a informoval ju o prípravách. Vedenie VŠM mi poskytlo veľké množstvo propagačných materiálov. Perá, šiltovky, tričká a šálky s logom našej školy mali naozaj veľký úspech. Veľvyslanectvo vo Viedni zabezpečilo plagáty a katalógy o cestovnom ruchu a možnostiach, ktoré naša krajina ponúka, taktiež propagačné materiály o Slovensku.

Celé podujatie bolo ukončené anketou a hlasovaním domácich študentov o najlepšiu prezentáciu krajiny a univerzity. Vďaka ochote vedenia našej školy, slovenského veľvyslanectva vo Viedni a pána Winbladha, ktorý tu v Steyri niekoľko dní prednášal ako “guest lecturer“ sa náš stánok stal víťazným. Stráviť časť vysokoškolských štúdií v zahraničí je naozaj super. Noví kamaráti z celého sveta, nová krajina a odlišné vyučovacie metódy prinášajú každému Erasmus študentovi veľa možností. A určite mi dáte za pravdu, že ovládať dobre nielen angličtinu, ale aj iný jazyk, napr. nemčinu, ocení takmer každý náš budúci zamestnávateľ.

Som si istý, že nebudem ľutovať to, že som sem išiel. Je len smola, že čas naozaj rýchlo plynie. Využite možnosť, ktorú nám poskytuje naša škola. Byť výmenným študentom programu Erasmus nestojí nič a prináša mnoho!


Autor: Lukáš Uhliarik, študent VŠM/CityU

     

 

             
  UCHÁDZAČI ŠTUDENTI ONLINE CENTRUM PROGRAMY KNIŽNICA KONTAKTY
  Informácie Rozvrhy Moodle BSBA Online katalóg Bratislava
  Prihláška Školné Brightspace MBA Knižničné zdroje Trenčín
  Štúdium v Slovenčine Dokumenty ESO Bc. Služby  
  Štúdium v Angličtine Kontakty Uploader Mgr. Kontakty  
  Katalóg VŠM   Portál CityU Bc/BSBA    
  Katalóg CityU     Mgr/MBA    
             
výberové konanie      internships       dodatok k diplomu           európsky sociálny fond            toefl centrum           

Vysoká škola manažmentu, Panónska cesta 17, 851 04 Bratislava 

© Copyright Vysoká škola manažmentu 2021
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.