Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle programs
Facebook page Linkeid link Youtube channel jazyk
 
O škole / Novinky

Naši študenti vo Fínsku

Pre tých, ktorí nás nepoznajú, sme štyria študenti VŠM / CityU študujúci cez Erasmus program na University of Applied Sciences v Oulu, Fínsko. Keď sme sa sem chystali, boli sme trochu neistí a možno sme mali aj trošku strach, ako budeme schopní sa vyrovnať s iným školským systémom, keďže Fínsko je známe pre jeden z najlepších školských systémov v EÚ. Teraz asi po mesiaci štúdia tu máme možnosť porovnávať a s hrdosťou môžeme povedať, že školský systém na tejto univerzite je veľmi podobný nášmu systému na VŠM / CityU.

Aj z tohto dôvodu, keď sme pred par týždňami dostali e-mail zo študentskej únie či nemáme záujem dobrovoľne prezentovať našu školu a krajinu ostatným medzinárodným a fínskym študentom, vôbec sme neváhali. Aby sme boli dobre pripravení, rozhodli sme sa kontaktovať našu školu s otázkou či by neboli ochotní poslať nám nejaké materiály o našej škole. Po vymenení si niekoľkých emailov so sl. Balšanovou (Vonkajšie vzťahy a služby študentom) a pánom Zlochom (riaditeľ pre marketing a rozvoj) pre spresnenie detailov, nemuseli sme dlho čakať na veľkú krabicu plnú brožúrok, tričiek a CDčiek a taktiež PowerPoint prezentáciu zaslanú emailom. My sme si za týmto účelom sami pripravili PowerPoint prezentáciu plnú obrázkov Slovenska a nejaké ďalšie letáky o Slovensku a VŠM / CityU.

Keď sme dorazili do školy v deň našej prezentácie a rozložili si náš stánoček, čoskoro sme zistili, že sme jediní odvážlivci, ktorí sa rozhodli zúčastniť. Fínski študenti sú „veľmi špeciálni zákazníci“ (veľmi hanbliví, tichí a rezervovaní) tak sme sa rozhodli použiť „špeciálnu marketingovú stratégiu“.....ponúkať cukríky . Deň prebehol rýchlo a hladko. Všetky materiály boli rozdané, dokonca aj medzinárodnej koordinátorke Piritte Nätynki sa to veľmi páčilo. Nakoniec, fakt že sme boli jediní nebol taký zlý vzhľadom na to, že sme mali „monopol na našich potenciálnych zákazníkov“.

Celkovo sme veľmi radi, že máme tú šancu tu byť aj vďaka našej škole a odporúčali by sme každému zvážiť Erasmus výmenný program.

Autori: Igor Franček
Romana Synková

 

             
  UCHÁDZAČI ŠTUDENTI ONLINE CENTRUM PROGRAMY KNIŽNICA KONTAKTY
  Informácie Rozvrhy Moodle BSBA Online katalóg Bratislava
  Prihláška Školné Brightspace MBA Knižničné zdroje Trenčín
  Štúdium v Slovenčine Dokumenty ESO Bc. Služby  
  Štúdium v Angličtine Kontakty Uploader Mgr. Kontakty  
  Katalóg VŠM   Portál CityU Bc/BSBA    
  Katalóg CityU     Mgr/MBA    
             
výberové konanie      internships       dodatok k diplomu           európsky sociálny fond            toefl centrum           

Vysoká škola manažmentu, Panónska cesta 17, 851 04 Bratislava 

© Copyright Vysoká škola manažmentu 2021
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.