Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle programs
Facebook page Linkeid link Youtube channel jazyk
 
O škole / Novinky

Oslava Zamatovej revolúcie vo Washingtone, D.C.

Veľvyslanec Branislav Lichardus, rektor Vysokej školy manažmentu – City University of Seattle Programs, sa zúčastnil 18. novembra 2009 vo Washingtone, D.C. na seminári, poriadanom Veľvyslanectvom SR a The Heritage Foundation na tému Zamatová revolúcia a dvadsať rokov Slovensko – Amerického partnerstva očami veľvyslancov, pôsobiacich na Slovensku a v USA. Vo svojom prejave hovoril o začiatkoch slovenskej diplomacie v USA. Hlavným rečníkom bol minister zahraničných vecí J.E. Miroslav Lajčák. Dr.Lichardus bola aj členom čestného výboru Gala večera na počesť výročia Revolúcie vo washingtonskom Golf&Country Club.

Dr. Lichardus bol ďalej 21. novembra 2009 pozvaný Slovensko-Americkou spoločnosťou vo Washingtone predniesť informáciu o Vysokej škole manažmentu, ktorú táto spoločnosť podporuje už vyše desať rokov štipendiami pre študentov.

SLOVAKIA'S GOAL

After Branislav Lichardus arrived in Washington in 1994 as Slovakia's first ambassador to the United States, he learned how hard a job he would have promoting his new country when he attended a hockey match.Commenting on a play, the game's announcer noted that a Czechoslovakian, Peter Bondra had just scored a goal, the ambassador recalled at a forum on the Velvet Revolution at the Heritage Foundation on Wednesday. The old country had already split into the Czech and Slovak republics a year earlier. After a few moments, the announcer corrected himself, adding that two new nations were created in Europe: the Slovak Republic and Slovenia.
However, by the end of his term as ambassador in 1998, Washington knew about Slovakia.
"Our small embassy staff opened doors to the White House, to Congress to the think tanks," said Dr. Lichardus, a physician, not a diplomat, by profession.
One of those staffers, Peter Burian, is now ambassador.
• Call Embassy Row at 2021636-3297, fax 2021832-7278 or e-mail .

 

Autor fotografii: Pavol Demeš.

foto1: zľava doprava: Amb.Ralph R.Johnson (1996-1999), Amb.Branislav Lichardus (1994-1998),Amb.Rodolphe M. Vallee (2005-2007), minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (od 2009), Amb.Peter Burian (od 2008), Amb.Vincent Obšitník (2007-2009), Amb.Theodore E.Russell (1993-1996) 

foto2: Veľvyslanci Russell, Lichardus, Johnson a Obšitnik na seminári.

foto3: Amb. Branislav Lichardus

 

 

             
  UCHÁDZAČI ŠTUDENTI ONLINE CENTRUM PROGRAMY KNIŽNICA KONTAKTY
  Informácie Rozvrhy Moodle BSBA Online katalóg Bratislava
  Prihláška Školné Brightspace MBA Knižničné zdroje Trenčín
  Štúdium v Slovenčine Dokumenty ESO Bc. Služby  
  Štúdium v Angličtine Kontakty Uploader Mgr. Kontakty  
  Katalóg VŠM   Portál CityU Bc/BSBA    
  Katalóg CityU     Mgr/MBA    
             
výberové konanie      internships       dodatok k diplomu           európsky sociálny fond            toefl centrum           

Vysoká škola manažmentu, Panónska cesta 17, 851 04 Bratislava 

© Copyright Vysoká škola manažmentu 2021
Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.